Підготовка та подання дозвільних документів

  • для оформлення Актів обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню


Ми надаємо консультаційні послуги, а також організовуємо підготовку документів для подання їх до відповідних органів.

Відповідно до вимог Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою КМУ від 01.08.2006 № 1045, видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється:

за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі - компетентний орган) на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 7-10 цього Порядку);

на підставі одного з документів, визначених частиною першою статті 34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, до прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, здійснюється постійно діючою комісією з обстеження зелених насаджень м. Києва (далі - комісія) на підставі звернення, що подається заявником до Київського комунального об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд". Склад комісії затверджує Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Робочий орган, який забезпечує діяльність комісії в частині надання послуг із обстеження зелених насаджень, нарахування відновної вартості, оформлення акта обстеження, визначається Київським комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд».

Розмір тарифів (розцінок) на проведення обстежень та надання інших послуг Київським комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" встановлюється цим комунальним об'єднанням за погодженням з Департаментом економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), постійною комісією Київської міської ради з питань екологічної політики та постійною комісією Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування у встановленому порядку.

Кошти за надані послуги перераховуються заявником Київському комунальному об'єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд".

Комісія визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню.

Кожному члену комісії надається один примірник акта обстежень зелених насаджень.

Акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, дійсний протягом двох років від зазначеної в цьому акті дати обстеження зелених насаджень.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пункиів» Документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, отримані відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", є підставою для видалення зелених насаджень після обстеження земельної ділянки та складання акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню. У цьому разі видалення зелених насаджень не потребує дозволу (ордера). Відновна вартість визначається на підставі акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, та сплачується до прийняття об’єкта в експлуатацію. Розмір відновної вартості видалених зелених насаджень зменшується на суму, передбачену проектною документацією на озеленення території.


  • для винесення розпоряджень виконавчих органів місцевого самоврядування на видалення зелених насаджень


Ми надаємо консультаційні послуги, а також організовуємо підготовку документів для подання до виконавчих органів.

Видалення зелених насаджень на території міста Києва здійснюється за розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на підставі ордера на видалення зелених насаджень.

Для видалення зелених насаджень заявник звертається до Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із заявою про видалення зелених насаджень з доданням таких документів:

доручення, в разі подання уповноваженою особою;

заяви про видалення зелених насаджень, поданої юридичною чи фізичною особою;

оригіналу акта обстеження зелених насаджень;

листа-звернення про отримання контрольної картки на тимчасове порушення об'єктів благоустрою;

заяви на отримання контрольної картки на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення;

рішення уповноваженого органу про відведення земельної ділянки (за наявності);

правовстановлюючого документа на земельну ділянку (державний акт, договір оренди), в якому визначено межі земельної ділянки (за наявності);

розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про проведення реконструкції чи будівництва тощо (за наявності);

документа, що надає право на проведення будівельних робіт (за наявності);

схеми розташування зелених насаджень, що підлягають видаленню;

чергового кадастрового плану;

копії погодженого дендроплану (за наявності);

фотофіксації зелених насаджень, які підлягають видаленню (за необхідності);

перспективи та аксонометрії об'єкта, який буде побудований на місці видалених зелених насаджень.

Заяву про видалення зелених насаджень з вищезазначеними документами Департамент (Центр) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) передає до Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в п'ятиденний строк з моменту надходження документів з Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) готує проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про видалення зелених насаджень, в якому зазначаються дані про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню, та сума відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню, та передає його на погодження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у місячний строк після надходження зазначеного проекту приймає рішення про видалення зелених насаджень або відмову у видаленні зелених насаджень.

Копія рішення про видалення зелених насаджень видається заявнику через Департамент (Центр) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) разом з копією платіжного доручення для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

На підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про видалення зелених насаджень заявником до бюджету міста Києва сплачується відновна вартість зелених насаджень


  • для отримання контрольних карток на тимчасове порушення благоустрою при виконанні земельних, будівельних та інших робіт та капітальних ремонтів


Ми надаємо консультаційні послуги, а також організовуємо підготовку документів для отримання контрольних карток на тимчасове порушення благоустрою при виконанні земельних, будівельних та інших робіт та капітальних ремонтів.

Благоустрій - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюється на території міста з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;

До об'єктів благоустрою міста належать:

1. Території загального користування:

а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні майданчики, дитячі майданчики, історичні національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади та сквери;

б) пам'ятки культурної та історичної спадщини;

в) майдани, площі, бульвари, проспекти;

г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

ґ) пляжі, зони відпочинку біля води;

д) кладовища;

е) інші території загального користування.

2. Прибудинкові території.

3. Території будівель та споруд інженерного захисту територій.

4. Охоронні зони інженерних мереж, технічні засоби телекомунікацій.

5. Території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

Елементами благоустрою є:

1. Покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів.

2. Зелені насадження (у тому числі сніго-, шумозахисні та протиерозійні) вздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях.

3. Будівлі та споруди збирання, накопичення та вивезення відходів.

4. Засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами.

5. Технічні засоби регулювання дорожнього руху.

6. Будівлі і споруди системи інженерного захисту територій.

7. Комплекси та об'єкти монументального мистецтва.

8. Обладнання (елементи) дитячих, спортивних, господарчих, торговельних та інших майданчиків.

9. Малі архітектурні форми.

10. Громадські та пересувні вбиральні.

11. Бюветні комплекси водопостачання.

12. Телекомунікаційні мережі, телемережі та телекомунікації (електрозв'язок), антени рухомого (мобільного) зв'язку та супутникового зв'язку.

13. Інші елементи благоустрою, визначені відповідними нормативно-правовими актами.

Відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів" дозвіл (ордер) на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення на період виконання земляних і монтажних робіт, пов'язаних з прокладанням, перекладанням, ремонтом, в тому числі ліквідації аварій інженерних мереж і споруд, будівництвом і ремонтом будинків, транспортних магістралей, доріг, площ, інженерних вишукувань, благоустроєм та озелененням територій, надається на підставі письмового звернення замовника (забудовника), в якому повинні бути вказані адреса, назва та характеристика виконуваних робіт. До листа додається заявка установленої форми (інформація про виконавця робіт і замовника).

Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) здійснює видачу дозволів (ордерів) на тимчасове порушення благоустрою (на даний час Контрольна картка на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення) при виконанні земельних, будівельних та інших робіт та капітальних ремонтів на території м. Києва.